kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İKSV’de görev değişikliği

1 Kasım 2016

15 yıldır İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ekibinde yer alan ve son 9 yıldır Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev alan Tuba Tortop Dunlap, Ekim sonu itibariyle İKSV’deki görevinden ayrıldı. 1 Kasım’dan itibaren Dubai’de İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında kültürel diplomasi yılının Pazarlama ve İletişim Yöneticisi olarak yeni görevine başladı. İKSV Pazarlama ekibi İrem Akev Uluç, Satış ve İş Geliştirme ekibi ise Dilan Beyhan’ın yöneticiliğinde çalışmalarına devam edecek.

Uluslararası arenada gerçekleştirilen büyük çaplı bir kültürel değişim programı olarak İngiltere Hükümeti ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından birlikte yürütülen proje kapsamında, 2017 yılı boyunca her iki ülkede sanat, spor, tasarım, mimari ve eğitim alanlarında değişim olanakları yaratacak etkinlikler gerçekleştirilecek. Tuba Tortop Dunlap, British Council adına bu projenin iletişim ve pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi, planlamalarının yapılması ve uygulanması konularından sorumlu olacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Tuba Tortop Dunlap, İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmaları Merkezi’nde (MİAM) Müzik İşletmeciliği ve Yöneticiliği konusunda yüksek lisans yaptı ve İTÜ İşletme Fakültesi’nde Yöneticiler İçin İşletme Yüksek Lisansı (Executive MBA) programını tamamladı. Çalışma hayatına 2000 yılında Ford Otosan AŞ’de başlayan ve 2002 yılında Pazarlama Uzmanı olarak İstanbul Kültür Sanat Vakfı ekibine katılan Tuba Tortop Dunlap, son dokuz yıldır İKSV’de Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapıyordu.