kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İMÇ’nin yeni kayıt stüdyosu Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar (MÇPS) 6 Eylül’de açılıyor

6 Eylül 2017

Can Altay ve Saz Arkadaşları* tarafından kurgulanan ücretsiz kayıt stüdyosu MÇPS, İstanbulluları seslerini, sözlerini, müziklerini, bilgilerini ve fikirlerini duyurmaya davet ediyor.

MÇPS, 6 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında haftanın iki günü 5533’te faaliyette olacak. Ses mühendisi Doruk Keskin kontrolünde Çarşamba günleri podcast, Cumartesi günleri müzik kayıtları için açık olacak stüdyo; kanal kayıt, temel enstrümanlar ve ses mühendisliği konusunda destek sunuyor. Alınan kayıtların düzenlemesini üstlenen MÇPS; online paylaşımın yanı sıra yapılacak bir seçkiyi farklı mecralarda yayınlayacak. MÇPS bünyesinde çeşitli atölye ve yan etkinlikler de düzenlenecek.

Kamusal mekân ve güncel sanat üzerine deneyleriyle tanınan Can Altay, katılımcı süreçler içeren kentsel müdahaleler ve sergiler üretiyor. Stüdyo mekânı ve içindeki tüm öğeler Can Altay ve Saz Arkadaşları tarafından üretilen ve Amira Arzık prodüktörlüğünde hayata geçen proje, Unkapanı İMÇ’nin tarihinden parçaları incelerken, geleceğine dair yeni ihtimaller öneriyor. Proje için #İMCusulu çalışan ekip, hazırlıkların yanı sıra bir destek kampanyası yürüttü. MÇPS, gereken teknik ekipman, enstrümanlar, ses mühendisliği, mekansal üretim, montaj, belgeleme ve yayınlama giderlerini karşılamak için destek çağrısında bulundu. Destekçilerine stüdyo içerisindeki bazı yapıt ve işlevsel parçaları da içeren geniş bir ödül yelpazesi ile teşekkür eden MÇPS, 6 Eylül’de açılıyor.

MÇPS kayıt stüdyosuna müracaat etmek için mcps5533@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

* Saz Arkadaşları 2016 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Güncel Sanatta Nesne ve Mekân” dersini alan Beste Tekdoğan, Can Küçük, Cem Örgen, Esra Genç, Gülce Yuyar, Güneş Arısoy, Kıvanç Sert, Nilay Aktuğ, Pelin Şimşek, Selcen Fidan, Selin Karcı, Su Kartal, Ümit Üret, Birtan Yılmaz’ın MÇPS için bir araya gelmesiyle kuruldu.

Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar

Kayıt günleri: Çarşamba – Cumartesi

Çalışma saatleri: 12:00 – 18:00

5533
İMÇ 5.Blok No: 5533