kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

IMOGA ART GALLERY’de Devr-i İstanbul

3 Ocak 2018

IMOGA ART GALLERY, 6 – 24 Ocak tarihleri arasında Mine Küçük küratörlüğünde, 22 sanatçının eserinin bulunduğu Devr-i İstanbul isimli baskıresim sergisine ev sahipliği yapıyor.

1970’lı yıllarda Süleyman Saim Tekcan önderliğinde kurulan baskı resim atölyelerinden İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’ne uzanan sürede hem atölyelerde hem de müzede baskı resim çalışmış olan sanatçıların İstanbul konulu eserleri, Devr-i İstanbul sergisinde bir araya getiriliyor.

Devrim Erbil’le Haliç’in iki yakasını, Serpil Yeter’le Haydarpaşa garı ve karşı kıyıda tarihi yarımadayı, Gül Derman’la Piyerloti’den kuş bakışı Haliç’i, Filiz Başaran’la Kılıç Ali Paşa camisini, Oğuzhan Ateş’le Kapalıçarşı’yı, Mehmet Pesen’le Sahaflar çarşısını ve
Kurbağalıdere’yi, Semih Balcıoğlu’yla Ayasofya’yı, Avis Allman’la Rüstem Paşa camisini, Ali Alamaslı ve Sevgi Dizlek ile Galata Kulesi’ni, Serkan Dikici’yle Anadolu Hisarı’nı, Ecehan Toprak Arık’la Beyoğlu’nu, Eda Tekcan’la Asya ve Avrupa kıtalarını, Ruth Brener’le Boğaz köprüsünü, Ümit Doğan ile Kız Kulesi’ni, Yavuz Saraçoğlu’yla Galata Köprüsü’nü, Hanefi Yeter’le Haliç’i ve gemileri, Mustafa Pilevneli’yle Fenerbahçe’yi, Behiç Ak’la Üsküdar’ı, Serra Sarıca ve Cengiz Bektaş ile Kuzguncuk’u Devr-i İstanbul sergisi ile yeniden keşfedebiliyorsunuz.