kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“İmparatorlukta Zor Bir Gün” destek bekliyor

2 Ekim 2017

Türkiye’deki dizi sektörüne içerden bir bakışla sektör koşullarını ve setlerdeki kadın çalışanların konumunu ele alan İmparatorlukta Zor Bir Gün adlı kısa film projesine maddi kaynak bulmak için açılan Fongogo kampanyasında destek bekliyor.

Yönetmenin 6 yıl boyunca sanat asistanı olarak çalıştığı dizi sektöründe yaşananları yansıtma isteğinden ortaya çıkan kısa filmin oyuncu kadrosunda Ayris Alptekin, Sezgi Mengi, Murat Kılıç, Cem Baza ve Reyhan Özdilek yer alıyorlar. Filmin görüntü yönetmeni ise daha önce pek çok uzun ve kısa metraj filmin görüntü yönetmenliğini üstlenmiş Deniz Eyüboğlu.

Erik Zamanı ve Elene isimli önceki kısa filmleri içlerinde Tribeca, Montreal, Palm Springs, Santa Barbara, Sao Paulo, BFI Londra ve Adana Altın Koza gibi festivallerde gösterilen ve ödüller kazanan yönetmen Sezen Kayhan’ın yeni kısa film projesi şu an ön yapım aşamasında. Proje, son yıllarda eğlence endüstirisi içindeki payını hızla yükselten TV sektörünün tüm sorunları bir yana, setteki kadın çalışanların yaşadıklarına odaklanacak.