kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Independent Curators International’dan açık çağrı

23 Kasım 2018

Independent Curators International (ICI), Contemporary Arts Center New Orleans (CAC) ve Prospect New Orleans iş birliğiyle 5. Curatorial Intensive in New Orleans’ı gerçekleştiriyor. Önümüzdeki yıl 22 – 28 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan program için son başvuru tarihi 11 Ocak 2019.

Bir haftalık bir mesleki gelişim programı olan Curatorial Intensive, katılımcıları seminerler, sunumlar, saha ziyaretleri ve projenin tam bir teklife dönüşmesi sürecini destekleyen birebir görüşmelerde katılımcıları bir araya getirecek şekilde tasarlanmış. İletişim ağlarını oluşturmak ve gelecekteki işbirliklerine başlamak için eşsiz bir fırsat olan program, bağımsız olarak veya kurumlar içinde çalışan, kendi kendini motive eden bireylere yönelik.

Seminerler, saha ziyaretleri, bireysel toplantılar ve yuvarlak masa tartışmaları bir grup profesyonel tarafından yönetilecek: Andrea Andersson (Helis Foundation Görsel Sanatlar Küratörü, New Orleans), Gia Hamilton (New Orleans African American Museum Geçici Direktörü), Amanda Parmer (ICI Programlar Direktörü), Katie Pfohl (New Orleans Museum of Art Modern ve Çağdaş Sanat Küratörü) ve Renaud Proch (ICI Yetkili Direktörü).