International Curatorial Workshop başvuruları başladı

11 Ağustos 2016

Güney İtalya ve Akdeniz bölgesindeki kültürel, sosyal, politik ve ekonomik konular hakkında alternatif tanımlamalar ve tartışmalar geliştirmeyi hedefleyen bir platform olan Vessel tarafından düzenlenen International Curatorial Workshop (Uluslararası Küratöryel Atölyesi), bu yıl 22 – 25 Eylül 2016 tarihleri arasında İtalya’da Capitanata’da gerçekleşecek. Atölye için son başvuru tarihi ise 20 Ağustos 2016.

Bu yılki ICW, kırsal bölgelerdeki informal öğrenme ve araştırma süreçlerine sanatçı ve küratör bakış açısından odaklanacak. Atölye, kırsal bölgelerdeki sosyopolitik ve ekonomik dinamiklerle sanat ilişkisine alternatif tanımlamalar getirmeyi amaçlıyor. Kırsal yaşam konusundaki klasik söylemler ve “uzun yaşam” tanımlamalarından öte Capitanata alanındaki kompleks tarih de incelenecek.

Sanne Oorthuizen, Nuno Sacramento ve Vessel küratöryel ekibi tarafından modere edilecek etkinlik bu yıl 15 uluslararası küratörü ağırlayacak; atölye boyunca seminerler, açık oturumlar ve sunumlar düzenlenecek.