kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

International Design Awards’tan Arda Aktaş’a 5 ödül

5 Haziran 2018

2007 yılından bu yana katılımın devamlı arttığı International Design Awards (IDA) her yıl; grafik tasarım, moda tasarımı, mimarlık ve ürün tasarımı alanlarında yenilikçi, etkili ve dikkat çekici çalışmaları ödüllendiriyor.

Amerika’da bu yıl 11. kez düzenlenen, 95 ülkeden 3000’in üzerinde çalışmanın katıldığı, dünyadaki en prestijli tasarım yarışmalarından olan International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde, Türkiye’den grafik tasarımcı Arda Aktaş, 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 5 farklı çalışmasıyla ödül kazandı.

Bu seneki yarışmanın grafik tasarım alanı, basılı/afiş kategorisinde, Arda Aktaş’ın tasarladığı, Bulgaristan – Türkiye ortak yapımı Radiogram filminin afişi Altın (GOLD), yılın en sevilen yapımlarından olan Ufak Tefek Cinayetler dizisinin afişi Gümüş (SILVER) ödül aldı. Başrolünde Demet Evgar’ın yer aldığı Ümit Ünal’ın son filmi Sofra Sırları, Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Kırık Kalpler Bankası ve uluslararası festivaller için tasarlanan afişiyle Ezgi Mola’nın oynadığı Abdurrahman Öner’in ilk uzun metrajlı filmi Aydede (Road To The Moon) ise Bronz (BRONZE) ödül kazandılar.