International Festival Forum’da Türkiye konuşulacak

26 Eylül 2016

Bu yıl 28-29 Eylül 2016 tarihlerinde Birleşik Krallık‘ın Londra şehrinde gerçekleşecek International Festival Forum (Uluslararası Festival Forumu) yine tüm dünyadan festival, profesyonellerini ve “booking agent”ları bir araya getiriyor. Dünyanın farklı ülkelerinden 180 “booking agent”, 300 festival, 34 sanatçı ve 1 global mekanı ağırlayacak forum; paneller, “keynote” konuşmaları, soru&cevap seansları ve performanslarla dolu bir program sunuyor.

IFF’ye bu yıl Türkiye’den katılan isimler arasında BKM‘den Zümrüt Arol Bekçe ve Zeynep Boyner, Pozitif‘ten Elif Cemal, Işıl Kılkış ve Ahmet Uluğ, Charmenko‘dan Buğra Davaslıgil, Nick Hobbs, Levent Pekel ve Cemre Şen, Freebird Agency‘den Onur Sabuncu yer alıyor.

Forum kapsamında bu yıl ayrıca 29 Eylül Perşembe günü Türkiye’nin 2016 yılındaki müzik sektörüne bir bakış konuşması gerçekleşecek. Pozitif’in Kurucu Ortağı Ahmet Uluğ, İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin ve Biletix Genel Müdür Yardımcısı Karaoğlan Taşçı‘nın konuşmacı olarak yer aldığı panelde Temmuz ayında gerçekleşen darbe girişimi ve çeşitli güvenlik problemleri nedeniyle Türkiye’de zor geçen 2016 yılı değerlendirilecek. Konuşmacılar çeşitli veriler ve gerçekleşen etkinlikler üzerinden Türkiye kültür-sanar ve canlı etkinlik sektörünün bir yansımasını sunacak.