kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

IPCC 2018 Disiplinlerarası Doktora Öğrencileri İletişim Konferansı Mayıs’ta

8 Şubat 2018

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Bilimleri Doktora Programı, 28-29 Mayıs 2018 tarihlerinde santralistanbul‘da “Yöntem” başlığı ile IPCC 2018 Disiplinlerarası Doktora Öğrencileri İletişim Konferansı düzenliyor.

Konferans; iletişim bilimleri alanını geniş bir çerçeveye yerleştirerek, medya, habercilik, toplum bilimleri, toplumsal cinsiyet, ekran çalışmaları, oyun ve deneyim tasarımı, kurumsal iletişim, halkla ilişkiler, sinema, dil bilim, performans sanatları, pazarlama iletişimi, reklamcılık, görsel iletişim tasarımı, kültür yönetimi, müzik ve sonik çalışmalar, sanatsal ve kültürel çalışmalar gibi alanlarda doktora tezini yazmakta olan öğrencileri, araştırma yöntemlerini tartışmak üzere bir araya gelmeye davet ediyor.

Konferans; büyük konferansların yoğun programları arasına sıkıştırılmış sunumlarda besleyici bir geri bildirim ortamı bulmakta zorlanan, kuvvetli ve kalıcı bir iletişim ağı oluşturmayı önemseyen bir grup doktora öğrencisi olarak benzer hedeflere sahip doktora öğrencilerine sesleniyor. Yöntemlerini çalışmaları çerçevesinde birlikte düşünmek, alan ve araştırmanın gereklerini birlikte yeniden yorumlamak istiyor.

Katılımcıların doktora çalışmaları kapsamında sunum hazırlayabilecekleri başlık önerileri belirtilmiş olup, başlıklar yalnızca belirtilenlerle sınırlı değildir. Katılımcıların en geç 1 Mart 2018’e kadar 750 ila 1000 kelimelik kapsamlı bildiri özetlerini, 150 ila 200 kelimelik özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle beraber ipcc2018@bilgi.edu.tr adresine e-posta ile ulaştırmaları gerekmektedir. Bilimsel komitenin değerlendirmeleri bildiri sahiplerine 1 Nisan 2018’de yapılacaktır.