kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İpek Kotan, Revelations Bienali’nde

3 Mayıs 2017

Paris’te düzenlenen el sanatları ve üretim bienali Revelations, bu yıl 3 – 8 Mayıs 2017 tarihleri arasında Grand Palais‘te düzenlenecek. 400‘ü aşkın sanatçıyı ağırlayacak bienale Türkiye’den seramik sanatçısı İpek Kotan da katılıyor.

Toplam 15 ülkeden katılımcının bulunacağı fuarda Kotan’ın işleri swissCeramics standında sergilenecek. Kotan, eserlerinde geleneksel çanak formunu modern ve minimal haliyle yorumluyor.

Zanaatkarlar, tasarımcılar, sanat galerileri, localar, dernekler ve güzel sanatlar organizasyonlarını içeren fuar 38 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

1977 İstanbul doğumlu İpek Kotan, 2000’de Boston’da bulunan Emerson College’ın Medya Sanatları bölümünden mezun oldu. Daha sonra Rhode Island School of Design’da temel sanat eğitimi alan Kotan, İngiltere’de Staffordshire Üniversitesi’nde seramik yüksek lisansını tamamladı. Eğitiminin sonunda önce Avusturya’da ve İsviçre’de çalışan Kotan, 2015 yılında atölyesini Hollanda’ya taşıdı.

Almanya’da Dresden ve Landshut Müzeleri’nde, Hollanda’da Boijmans Müzesi’nde işleri bulunan sanatçının ayrıca Avrupa ve Amerika’da bir çok özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.