kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

[İş İlânı] Kamu Programları Sorumlusu (SALT)

5 Aralık 2016

SALT, Araştırma ve Programlar bünyesinde hazırlanan kamuya açık programların yürütücüsü ve uygulayıcısı olarak çalışacak Kamu Programları Sorumlusu arıyor.

Kamu Programları Sorumlusu, SALT Araştırma ve Programlar bünyesinde hazırlanan kamuya açık programların yürütücüsü ve uygulayıcısıdır. Bu programların kavramsal çerçevesinin oluşturulması, planlanması, tanıtımı ve gerçekleştirilmesinde etkin şekilde yer alır. Ayrıca, kurumun ev sahipliğinde düzenlenen etkinliklerin yürütücülüğünü yapar.

Kamu Programları Sorumlusu, SALT Araştırma ve Programlar ekibiyle birlikte, kurumun ilgi alanlarını ve öncelik verdiği konuları kamu nezdinde tartışmaya açacak içerikler geliştirmekten sorumludur. Bu doğrultuda, bireysel olarak veya ekiple iş birliği içerisinde araştırma yaparak yeni program çerçeveleri hazırlar. Sergiler paralelinde ve/veya bağımsız nitelikte; konuşma, gösterim, konferans, performans, atölye ve eleştirel sergi turu gibi kamu programları önerir ve geliştirir. Program öncesinde, katılımcıların belirlenmesi ve davet edilmesi, içeriğin yazılı ve görsel iletişiminin yapılması; program süresince, tüm teknik ve idari işlerin eksiksiz yürütülmesi ve kayıt alınması; program sonrasında, içeriğin arşivlenmesi ve uygunsa çevrimiçi erişime açılması çalışmalarını yürütür.

Yeterlikler:

  • Coğrafya, Sosyoloji, Antropoloji veya Tarih dalı başta olmak üzere, Sosyal Bilimler alanında lisans ve/veya yüksek lisans eğitimli;
  • Mimarlık, Şehircilik, Güncel Sanat, Tasarım ve Sosyo-Ekonomi alanlarına ilgili;
  • Akademi ve kültür çevreleriyle tanışık;
  • Program organizasyonu ve uygulaması konusunda deneyimli;
  • Çok sayıda katılımcıyla ortak çalışmaya uyumlu;
  • İnsan ilişkileri güçlü.

Kamu Programları Sorumlusu, Salı-Cumartesi günleri 10.00-19.00 saatlerinde SALT Galata’da görev yapar. Mesai saat ve günleri programlara göre değişkenlik gösterebilir.

Son başvuru tarihi: 16 Aralık Cuma

Başvurular basvuru@saltonline.org adresi üzerinden yapılmaktadır.