ISCP, 25. yılını SAHA ile kutluyor

6 Aralık 2019

Bu yıl 25. yılını kutlayan International Studio & Curatorial Program (ISCP), New York’taki binasında şimdiye kadar 60’tan fazla ülkeden 1800’ün üzerinde sanatçı ve küratöre çalışma imkânı sağlayan prestijli bir sanat kurumu.

ISCP, 25. yılı için 5-6 Aralık 2019 tarihlerinde SUNY Global Center’da “Kültürel Diyalog ve Metropol Hayatı” başlıklı özel bir sempozyum düzenledi. 6 Aralık Cuma saat 10.30’ta gerçekleşen uluslararası panelde SAHA Derneği ve SAHA Studio Direktörü Çelenk Bafra da misafir sanatçı programları hakkında konuşma yaptı.

SAHA – Çağdaş Sanatı Destekleme Girişimi’nin 2013 yılından beri ortaklık yaptığı ISCP, altı yılda Türkiye’den 7 sanatçıyı üçer aylığına ağırladı. SAHA desteğiyle daha önce Güneş Terkol, Emre Hüner, Burak Delier, Belit Sağ, Cem Dinlenmiş ve İnci Furni’nin katıldığı program kapsamında 1 Ekim’de New York’a giden sanatçı Volkan Kızıltunç yıl sonuna dek çalışmalarını ISCP bünyesinde sürdürüyor.

Fotoğraf ve hareketli görüntü arasında çalışan sanatçı Volkan Kızıltunç için ise 9 Aralık günü SAHA, ISCP ve CultureIst evsahipliğinde New York’taki güncel sanat kurumu SculptureCenter’ın küratörü Sohrab Mohebbi’nin katılımıyla bir buluşma ve sohbet düzenleniyor.