kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“İşleri Yoluna Koymak” Yıldız Teknik Üniversitesi’nde

4 Ekim 2017

Küratörlüğü Dr. Wolfgang Fiel tarafından yapılan, 230 proje ve yaklaşık 700 fotoğrafın yer aldığı,İşleri Yoluna Koymak” (Getting Things Done) başlıklı gezici sergi 5 – 20 Ekim 2017 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi‘nde açılıyor. 2014’ten beri dünyanın farklı ülkelerini ve şehirlerini dolaşan sergi, Türkiye’de de Avusturya Kültür Ofisi‘nin desteğiyle geliyor.

Vorarlberg eyaleti, geçmişi 1950’lerin sonu ile 1960’ların başına uzanan ve “Vorarlberg Mimari Ekolü” adıyla ünü ülke sınırlarını aşan bir mimari oluşuma sahne olmuştur. Günümüze dek varlığını koruyan ve nitelikli mimari örneklerinin yoğunluğuyla dikkat çeken bu oluşum, hâlen dünya çapında mimarlıkla ilgilenen pek çok ziyaretçiyi Vorarlberg’e çekmektedir. Sergi, Vorarlberg Mimarisi’ni uluslararası izleyici kitlesiyle buluşturmak amacıyla gezici bir sergi olarak düzenlenmiştir.