kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul-Barselona merkezli yeni bir sanat platformu: Project Culturecrawl

5 Eylül 2018

Geçtiğimiz ay İpek Bayraktar tarafından kurulan İstanbul ve Barselona merkezli bir sanat platformu olan Project Culturecrawl, sanatçı, galeri ve benzeri sanat tabanlı kurumlarının ücretsiz tanıtımlarının yapıldığı uluslarası ve demokratik bir alan yaratmayı hedefliyor.

Project Culturecrawl, sanatçı ağına dâhil olanların kişisel sanatçı profillerini ücretsiz olarak tasarlıyor ve tanıtımını yapıyor. Platform, sanatçıların uluslararası bir seyirciye hitap etmesine vesile olmaak için Türkiye’deki sanatçılara, Barselona’da sergi açma ve proje imkanları sağlamakta aracılık ve danışmanlık yapıyor.

Project Culturecrawl, çok yönlü, sanat dostu bir platform olarak, yılın belli dönemlerinde kâr amacı gütmeyen, gönüllülerle yürütülen sanat projeleri de düzenliyor. Platform bu yıl Barselona’da göçmen-şehir ilişkisini irdeleyen, “The Throw” adında bir fotoğraf sergisi açmayı planlanlıyor.

Project Culturecrawl, sanatçı ağına katılmak isteyen görsel sanatçılara bir açık çağrı yapıyor. İlgilenen sanatçıların 30 Ekim 2018 tarihine kadar aşağıdaki belgeleri tercihen İngilizce olarak info@projectculturecrawl.com adresine atmaları gerekiyor.

  1. CV
  2. 7-10 eserinin yüksek çözünürlüklü görüntülerini
  3. Kısa biyografi (max. 50 kelime)
  4. Sanatçının eserlerini ve kendi tarzını anlattığı bir tanıtım yazısı (max. 400 kelime)
  5. Başvuran kişinin bir adet yüksek çözünürlüklü profilden fotoğrafı