kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Istanbul Concept Gallery sezonu “Sözsüz Şarkılar” ile açıyor

12 Eylül 2018

Istanbul Concept Gallery12 Eylül – 20 Ekim 2018 tarihleri arasındaküratör Işık Gençoğlu tarafından geliştirilen, 10×10 Sergi Serisi’nin üçüncüsü “Sözsüz Şarkılar”a ev sahipliği yapıyor.

10 sanatçının, toplam 100 eserinden oluşan serginin ana teması : Umut Şair Emily Dickinson’ın, “Umut tüylü bir mahluktur | Gelir konar ruhuna | Sözsüz bir şarkı tutturur | Hiç susmaz, susmaz asla.” dizelerinden esinlenerek “Sözsüz Şarkılar” adını
taşıyan sergide, sanatçılar umudu yorumluyor.

Sergide Aslı Aydemir, Aslı Canpolat, Hemad Javadzade, Katerina Zacharopoulou, Kıvanç Martoloz, Meliha Babalık, Mukbile Görgün, Nur Gürel, Nurgül Gün Güney ve Sernur Işık’ın çalışmaları yer alıyor. Sergide her sanatçının 10’ar eseri yer alıyor ve *Sözsüz Şarkılar, bir anlamda 10 ayrı kişisel serginin zenginliğine ulaşıyor.

Uzun soluklu bir proje olan 10X10 Sergi Serisi’ne, her sanatçı sadece bir kez katılabiliyor. Bu sergilerde yer alan eserlerin bir bölümüyle, 2023 yılında 10X10 Küratör Seçimi isimli kapsamlı bir
kitap hazırlanması ve bir müze oluşturulması planlanıyor.
Serginin küratörü ve Istanbul Concept Gallery’nin direktörü olan Işık Gençoğlu, sadece kendini sanatsever olarak tanımlayanları değil, yaşama dair ilgisi ve merakı olan herkesi bu sergiye davet ediyor.