kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul Film Festivali Direktörü Kerem Ayan, Locarno Film Festivali 2016’nın First Look jürisinde

5 Ağustos 2016

Bu sene 3-13 Ağustos tarihleri arasında İsviçre’nin Locarno şehrinde düzenlenecek olan 69. Locarno Film Festivali’nin First Look bölümünde, Polish Film Institute ve Fundacja Polskie Centrum Audiowizualne desteğiyle, Doğu Avrupa’nın en başarılı film endüstrilerinden biri olarak görülen Polonya Sineması’ndan post-prodüksiyon aşamasındaki yapımlar değerlendirilecek.

2011’de Kolombiya, 2012’de Meksika, 2013’de Şili, 2014’de Brezilya ve 2015’de İsrail sinemasına odaklanan First Look, bu sene uluslararası alanda birçok öne çıkan yapıma imza atan Polonya Sineması’na yer veriyor. Polish Film Institute tarafından değerlendirilen başvurular arasından finale kalan yapımlar, Temmuz ayında Locarno Film Festivali tarafından açıklanacak. First Look’un seçici jüri ekibini ise aralarında Toronto Film Festivali Sanat Direktörü Cameron Bailey, Uluslararası Rotterdam Film Festivali Direktörü Bero Beyer ve Türkiye’den İstanbul Film Festivali Direktörü Kerem Ayan’ın da yer alacağı juri ekibi üstlenecek.

Seçilen filmlerin yapımcıları 6 – 8 Ağustos tarihleri arasında işlerini film sektörü profesyonellerine sunarak yapım ve dağıtım konusunda destek alacaklar. “Endüstri Günleri” kapsamında gerçekleşecek olan çalışma boyunca post prodüksiyon aşamasındaki filmlerin yapımcıları, festivale katılan satış temsilcileri, alıcılar, programcılar ve post-prodüksiyon aşamasındaki filmlere destek sağlayan fonların temsilcileri ile buluşacak.