kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Istanbul Fringe Festival 2020’nin programı açıklandı

13 Ağustos 2020

Geçen yıl Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Istanbul Fringe Festival, bu yıl COVID-19 tedbirleri kapsamında çevrimiçi ortama taşınıyor.

Türkiye’den ve yurt dışından sanatçıları bir araya getiren Istanbul Fringe Festival – Online, bu yıl 21 – 27 Eylül 2020 tarihleri arasında YouTube, Zoom, WhatsApp ve diğer sosyal medya mecralarından ücretsiz takip edilebilecek. Hafta boyunca izlenebilecek kayıtlı video gösterimlerinin yanı sıra canlı performanslar, atölyeler, söyleşiler ve bir de parti olacak.

Dijital ortamda izlenirliği yüksek performansların bir araya geldiği festival programında, Almanya, Belçika, Fransa, Hindistan, İngiltere, İtalya, Macaristan, Romanya, Rusya, Tayvan ve Türkiye’den toplamda 12 yabancı ve 3 yerli ekip olacak.

Yurt dışından gelecek performansların tamamı, 21 – 27 Eylül 2020 tarihleri boyunca YouTube sayfasından ücretsiz olarak izlenebilecek. Bu sayede sadece tüm dünyadan izleyicilerin deneyimleyebileceği festivalde bağımsız sanat üreticilerinin bir araya gelerek deneyim ve fikirlerini paylaşacakları panel, sanatçı-izleyici buluşması ve atölye gibi etkinlikler de yer alacak.