kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Istanbul Fringe Festival 2022 başlıyor

17 Eylül 2022

Istanbul Fringe Festival, bu yıl 4. kez 17 – 24 Eylül 2022 tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin Şehir Sponsorluğu’nda ve Paribu’nun Resmi Sponsorluğu’nda gerçekleşecek.

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans ve performans disiplinlerinde üretilen alternatif işleri katılımcılarla buluşturan festival, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Brezilya, Fransa, Hollanda, İsrail, İtalya, Rusya, Singapur, Slovakya ve Yunanistan’dan ekipleri ağırlayacak.

Festival programında gösterimlerin yanı sıra atölye, konuşma ve partiler yer alacak. Uluslararası Fringe Topluluğu’nun bir parçası olan festivalin bu yılki mekân sponsorları Akbank Sanat, BeReZe Gösteri Evi, DasDas, ENKA Sanat, Fişekhane, Fugamundi, Hann Sahne, Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy, Kadıköy Emek Tiyatrosu, Müze Gazhane, Nor.Kadıköy, Sakıp Sabancı Müzesi, Tuhafier ve Yerebatan Sarnıcı olacak.