kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Istanbul Fringe Festival bu yıl 21 – 27 Eylül 2020 tarihlerinde

5 Ağustos 2020

Geçtiğimiz yıl 18 – 22 Eylül 2019 tarihleri arasında ilk kez gerçekleşen Istanbul Fringe Festival, bu yıl 21 – 27 Eylül 2020 tarihleri arasında COVID-19 pandemisi sebebiyle alınan tedbirler çerçevesinde dijital mecralarda gerçekleşecek.

Bu yıl YouTube, Zoom, WhatsApp ve diğer sosyal medya mecralarından ücretsiz takip edilebilecek festivalde dans, performans, tiyatro gösterileri, atölye çalışmaları, sanatçı-izleyici buluşmaları, söyleşiler ve kapanış partisinde 12 yabancı ve 3 yerli ekip yer alacak.

Sanatçıyı ve sanatsal üretimi desteklemeye önem veren Istanbul Fringe; hem gösteri, turne ve yaratım süreçleri iptal olan veya ertelenen ve gelirleri durma noktasına gelen sanatçıları desteklemek hem de Istanbul Fringe Festival organizasyonuna devam ederek, alternatif ve erişilebilir bir festivali İstanbul’da sürdürülebilir hâle getirmek için Fringe Destek Fonu‘nu oluşturmaya karar verdi.

Istanbul Fringe Festival 2020’deki tüm performanslara, atölyelere ve etkinliklere ücretsiz katılırken bir yandan gösterileri iptal edilen / ertelenen sanatçılara destek olmak ve bir yandan da Istanbul Fringe Festival’i sürdürülebilir kılmak için, tiyatrolar.com‘dan destek bileti kategorilerini inceleyebilir ve size uygun olan kategoride bilet alarak çeşitli ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.