kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Istanbul Gallery Week başlıyor

10 Kasım 2021

Istanbul Gallery Week, 11 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında, İstanbul’daki galerileri Türkiye geneli ve uluslararası meslektaşlarıyla buluşturan bir etkinlikler dizisi olarak gerçekleşiyor.

Küresel galeri haftası ağının bir parçası olacak IGW, bahar aylarında gerçekleştirilmek üzere iki esas etkinlik düzenleyerek yıl boyu bir işbirliği platformu olarak aktif kalmayı hedefliyor.

Görsel iletişim sponsoru Rafineri Studio’yla birlikte gerçekleştirilen #RenginiBul çağrısıyla, İstanbul çağdaş sanat sahnesinin bir parçası olarak kurgulanan Istanbul Gallery Week, kentin çeşitli lokasyonlarına dağılan ve 9 günlük geniş bir programla şehre yayılıyor. Mekân buluşmaları, kenti etkinlik planına dâhil ederek galerilerin kendi mekânlarındaki sergileri ve şehrin geneline yayılan pop-up etkinlikleri seyirciyle buluşturuyor.

IGW, belli bir mekân veya kısıtlamalara dâhil olmadan, uyumlanma süreçlerinin handikaplarını aşarak İstanbul’un çağdaş sanat seyircisini sanatın direkt olarak kendisiyle iç içe deneyimletiyor. İzleyicilerin şehri ve çağdaş sanatı doya doya deneyimleyebilmeleri için dokuz güne yayılan etkinlikler dizisi, sanat turları ile Açık Pazar ve konuşma serisi ile Uzun Perşembe’nin yanı sıra kapılarını özel programlar ve daha uzun saatlerle tüm ziyaretçilere açıyor.

Katılımcılar: Art On İstanbul, .artSümer, BBprojecTT, BE Contemporary, BüroSarıgedik, Büyükdere35, C.A.M. GALERİ, Ferda Art Platform, Galeri Binyıl, Galeri Bu, Galeri Kambur, Galeri Muaf, GALERİ NEV İSTANBUL, Galeri Siyah Beyaz, Galerist, Krank Art Gallery, Labirent Sanat, Martch Art Project, MERKUR Galeri, Mixer, Öktem Aykut, PG Art Gallery, Pi ARTWORKS, PİLEVNELİ, PİLOT, SANATORIUM, Simbart Projects, Summart, The Empire Project, Versus Art Project, Vision Art Platform, x-ist ve Zilberman | Istanbul, Berlin.