kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul Modern Sinema’da yeni program: ‘Gelecek Kısa’

21 Şubat 2022

İstanbul Modern Sinema tarafından Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla hazırlanan ‘Gelecek Kısa’ başlıklı film programı, 21 – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gösterilecek.

Program iki seçkiden oluşuyor. İlki, “Biz de Varız!” programının devamı niteliğinde, geçen sene Türkiye’de üretilmiş, animasyondan belgesele, deneyselden drama uzanan 18 kısa filmi kapsıyor. İkincisi ise Anadolu Kültür ve Diyarbakır Sanat Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK programı kapsamında üretilen 12 filmlik “Kulaktan Kulağa” seçkisi.

İstanbul Modern Sinema’nın Türkiye’den yeni filmleri bir araya getirdiği “Biz de Varız!” programının ardından hazırlanan seçkide Siz Biraz Uzak Kaldınız, Mozaik ve Plastik Rüya da dâhil 18 kısa film yer alıyor. Program, filmlerin yanı sıra yönetmenleri de izleyiciyle buluşturuyor.

Şehre BAK kapsamında gerçekleştirilen “Kulaktan Kulağa” seçkisi Diyarbakır, Mardin ve Batman’dan 12 kadının 2020-2021 arasında ürettiği filmlerden oluşuyor. Seçki şehre ve hafızaya dair büyük, gürültülü, kuşatıcı anlatıların yerine kulaktan kulağa aktarılan ve dönüşen hikâyelere yer veriyor.