kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Istanbul Performance Art Palermo’da

5 Temmuz 2018

Istanbul Performance Art, bu yıl 12. edisyonu 16 Haziran – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında Palermo’da düzenlenen Manifesta – The European Biennial of Contemporary Art’ın resmi yan etkinliği Politics of Dissonance festivalinin kültürel partneri oldu.

Festival kapsamında, İstanbullu performans sanatçısı Fatoş İrven’in Şiryan adlı videosu Artists at Risk iş birliği ile gösterilecek.

Küratör Mike Watson tarafından tasarlanan, 6 – 9 Temmuz 2018 tarihleri arasında Quartair, Social Sensibility ve Perpetuum Mobile / Artists ile ortaklaşa düzenlenecek Politics of Dissonance, dünya çapındaki sanatçıları zamanlarımızı tanımlayan anlaşmazlığa karşı yapılacak bir araştırmada iş birliği yapmak üzere bir araya getiren ses, gürültü, politik video ve VJ performanslarından oluşan bir festival.

Hem müzikal hem de sosyal kırılmayı tanımlamak için kullanılan bir terim olan ahlaksızlık üzerine çizim yapan Politics of Dissonance, uygulayıcıları zamanlarımıza biçim verme konusunda uyumsuzluğun rolüne odaklanan performans ve görüşmeler yapmaya davet ediyor.