kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali başvuruları başladı

7 Temmuz 2021

2018 yılından bu yana gerçekleşen ve geçtiğimiz yıl pandemi koşulları sebebiyle ertelenen İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali, verdiği bir yıllık aranın ardından bu yıl 12 – 21 Kasım 2021 tarihleri arasında “Şehrini Geri Al (Reclaim the City)” başlığı ile düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yarışma bölümü Deneysel Uzun Metraj, Deneysel Kısa Metraj, Deneysel Belgesel, Deneysel Animasyon, İlk Deney ve Yeni Soluk olmak üzere 6 kategoride başvurularını alıyor. Festival başvuruları için son tarih 15 Temmuz 2021.

Beyoğlu ve Kadıköy başta olmak üzere sinema salonları ve müzelerde gerçekleştireceği gösterim, sergi ve panellerin yanı sıra farklı disiplinlerden 30’u aşkın sanatçının yer alacağı performanslar ile festival bu yılki programını galerilere, sokaklara, atölyelere ve evlere taşırıyor. Mutfak kolektifleri ile düzenleyeceği kahvaltı etkinlikleri, İstanbul yeraltı müzik sahnesinden isimlerin vereceği parti ve konserler de programda yer alıyor.