kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası başladı

7 Mart 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası, bu yıl 7 – 11 Mart 2022 tarihleri arasında 72 ülkeden 332 uluslararası yayıncı ile Türkiye’den 223 yayıncının katılımıyla gerçekleşiyor. Bu yılın onur konuğu ise Macaristan.

Etkinliğe Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Basın Yayın Birliği, Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu,  İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Yayıncılar Birliği, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, İstanbul Kalkınma Ajansı, Cervantes Enstitüsü, İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı, Liszt Enstitüsü Macar Kültür Merkezi ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi destek oluyor.

İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası etkinlikleri kapsamında ilk olarak 7-8 Mart 2022 tarihlerinde, seçilen 10 takımın yayıncılık sektörünü geliştirmeye yönelik yenilikçi proje ve fikirlerini yarıştıracağı “Yayıncılık Fikir Maratonu düzenleniyor. Dünyanın farklı ülkelerinden 40’a yakın edebiyat çevirmeninin katılımıyla Türkçe-Macarca, Türkçe-İtalyanca ve Türkçe-İspanyolca Edebi Çeviri Atölyeleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca 8 – 10 Mart 2022 tarihleri arasında 72 ülkeden 332 uluslararası yayıncı ile Türkiye’den 223 yayıncının katılımıyla telif ticaretine yönelik iş görüşmelerinin yapılacağı 7. İstanbul Uluslararası Yayıncılık Profesyonel Buluşmaları düzenleniyor.