kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İstanbul’daki tasarım etkinlikleri Emre Erbirer’in kürasyonuyla Design Calendar Istanbul’da

9 Ekim 2019

Amerika Birleşik Devletleri’nden Avrupa’ya Orta Doğu’dan Güney Amerika’ya dünyanın 22 farklı şehrindeki seçili tasarım etkinliklerini bir araya getiren Design Calendar’ın 23. edisyonu İstanbul oldu. İstanbul’daki tasarım ekosistemindeki ilham veren, öğrenmeye ve keşfetmeye olanak sağlayan tüm tasarım etkinlikleri Emre Erbirer’in kürasyonu ile Design Calendar Istanbul edisyonunda yer alacak.

Birleşik Krallık çıkışlı tasarım stüdyosu MakeDo tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Design Calendar, yaratıcı toplulukları birbirine bağlamak, merak duygusunu keşfetmek ve yaratıcı bireylerin fikirlerini gerçekleştirmek için onlara ilham verecek ortamı sağlamak amacıyla kuruldu. Platform, bulunduğu şehirdeki yaratıcı konuşmalar, atölye çalışmaları, konferanslar ve sergilere edisyonun kürasyonunu üstlenen kişinin seçkisi ile yer veriyor. 2019 yılı Ekim ayı itibariyle platforma katılan İstanbul edisyonu, Design Calendar’ın 23. katılımcısı oldu.

Design Calendar Istanbul, İstanbul’daki tasarım, teknoloji, sanat, girişimcilik gibi farklı alanlardan beslenerek tüm yaratıcı endüstrilerin etkinliklerinden bir seçkiyi bir araya getirecek. Takvim, İstanbul’daki tüm yaratıcı platformların, tasarım stüdyolarının, akademilerin, bağımsız çalışan kişilerin etkinlik bulmak ve etkinlik düzenlemek için kullanacağı bir kaynak hâline gelmeyi hedefliyor. Design Calendar, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan gönüllü kişilerin katkılarıyla oluşuyor. Design Calendar Istanbul edisyonunun kürasyonunu ise Emre Erbirer üstleniyor.

Aynı anda birçok şapka takan Emre, yaratıcı endüstrilerin farklı alanlarında disiplinlerarası işler üretiyor. 2015 yılında kurduğu kültür.limited kapsamında dijital yayıncılık çalışmalarına devam ediyor, ATÖLYE’de Etkinlik ve Proje Yöneticisi olarak çalışıyor, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür ve Sanat Yönetimi bölümünde Kültürün Pazarlaması ve İzleyici Geliştirme başlıklı dersin eğitmenliğini üstleniyor, AICA Türkiye (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) yönetim kurulu üyesi olarak görev alıyor.

Design Calendar Istanbul, tüm katılımcıların etkinlik önerilerine açık:

https://docs.google.com/forms/u/2/d/e/1FAIpQLSd2Lqp79hnNBw7Cc7n6wJ-W2FE_9sxovrfS7KkG qXInDID7ww/viewform