kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kabak & Lin ve Monroe Creative Studio’dan yeni etkinlik serisi: minimalismus+

19 Şubat 2018

Kabak & Lin ve Monroe Creative Studio yeni bir etkinlik serisine imza atıyor: minimalismus+ Minimalizm akımı kapsamında üretilenlere ek olarak, akımın çevresinde gelişen çeşitli müzik, tasarım ve sanat yaklaşımlarını içine alan ve tüm yan ürünlere de alan sağlayan bir platform olma amacıyla yola çıkan etkinlik serisi bu bağlamda performans, konser, sergi, konuşma, söyleşi gibi çeşitli etkinlikler düzenlemeyi amaçlıyor. Seri, ilk etkinlikleri için Salon işbirliğiyle İstanbul’a ve Berlin’e uğruyor.

Bazen her şeyin üzerimize geldiği günlük hayatlarımızda niceliği azaltıp, niteliği arttırmak için çeşitli eylemlerde bulunuyoruz. Daha fazla içimize döndüğümüz, kendimizi daha çok dinlediğimiz ve daha da önemlisi bunlara en fazla ihtiyaç duyduğumuz zamanlardan geçiyoruz. Yaşamımızı sadeleştirme eğilimimiz, varoluşumuza etki ediyor. Hızlı gelişen ve değişen bir dönemde sıradan olanın içinde fark yaratabilen örneklere yönelen neslimiz, kendini 21. yüzyılın üretilmiş tüm söylemlerine, müziklerine, fikirlerine bırakıp yeninin içinde tanıdık olanı arıyor.

minimalismus+, dinlediğimiz müzikler, ziyaret ettiğimiz sergiler, katıldığımız konuşmalar ile kendimize ifade alanları açtığımız bugünlerde, farklı disiplinlerden minimalist eğilimleri bir araya getiriyor.

20 Şubat 2018 / Martin Kohlstedt: ‘Minimalist Tendencies in Music’ / Konuşma @ ATÖLYE 
21 Şubat 2018 / Martin Kohlstedt / Konser @ Salon 
21 Mart 2018 / Stimming x Lambert / Konser @ Salon 
1 Nisan 2018 / Kaan Bulak / Atölye ve Konser @ Arkaoda, Berlin