kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kabak & Lin’de dönüşüm

14 Aralık 2018
2009 yılında Ediz Hafızoğlu tarafından kurulan Lin Records, 2013 yılında Murat Sezgi, Çağıl Özdemir ve Eren Arıkan ile kurduğu ortaklık sonucu Kabak & Lin adını almıştı. Kabak & Lin, Türkiye ve Almanya merkezli olarak birçok festival ve konser programlaması, sanatçı temsiliyeti ve plak üretimi üzerine aktif olarak çalışmıştı. Bu süreç içerisinde 30’dan fazla albüm yayınlayan, Türkiye’de ve yurt dışında 200’ün üzerine sanatçı angajmanı yapan ve çoğunluğu caz alanında aktif 16 sanatçı ve grubu temsil eden Kabak & Lin, ayrıca Bozcaada Caz Festivali, Bergama Tiyatro Festivali ve XJAZZ (İstanbul, Ankra, İzmir) gibi festivaller düzenledi ve Curious Community ve minimalismus+ gibi etkinliklerin oluşmasına ön ayak oldu.
2018 yılının sonunda Kabak & Lin ekibi, farklı hayallerin peşinde koşmak için yollarını ayırdı. Ediz Hafızoğlu, çalışmalarına Lin Records olarak devam ederken Yaren Avcı, sanatçı temsilciliği ve angajmanları yapacağı Roscoe adlı bir şirket kuruyor. Ekibin geri kalanıyla birlikte 3dots adını alan şirket ise, düzenlediği festival ve etkinlikleri bu yeni oluşumun çatısı altında gerçekleştirecek. 3dots, Türkiye ve Almanya merkezli gerçekleştirdiği festivallere devam ederken, bir yandan da yeni festival ve etkinlik serileri geliştirecek.