kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kadıköy Belediyesi Beste Yarışması başvuruları başladı

1 Temmuz 2016

Kadıköy Belediyesi, sanatçıları yeni eserler yaratmaya özendirmek amacıyla, 35 yaş altı genç kompozitörlere yönelik beste yarışması düzenliyor. Yarışmaya son katılım tarihi ise 30 Aralık 2016 olarak açıklandı.

35 yaş altı genç kompozitörlere açık olan yarışmanın seçici kurulunu Cihat Aşkın, Gürer Aykal, Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu oluşturuyor.

Yarışmanın birincisine 10.000 TL, ikincisine 7.500 TL, üçüncüsüne 5.000 TL ve bir adet 2.500 TL mansiyon ödülü verilecek. Ayrıca yarışmada seçici kurulca uygun görülen eserlerin, belediye tarafından kaydı ve CD olarak basımı yapılacak.

Bestecilerin eserlerini 30 Aralık 2016 tarihine kadar gönderebilecekleri yarışmanın finali ve ödül töreni halka açık olarak 6 Mart 2017 Pazartesi akşamı Süreyya Operası’nda yapılacak.

Kadıköy Belediyesi, sanatçıları yeni eserler yaratmaya özendirmek amacıyla müzik ve sahne sanatları dallarında çeşitli ödüllü yarışmalar düzenliyor. Piyano ve keman yarışmaları ardından bu yıl Kadıköy Belediyesi Ulusal Süreyya Operası Beste (Oda Orkestrası İçin Süit) Yarışması, Süreyya Operası’nda gerçekleşecek.