kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kadıköy Tiyatrolar Platformu’ndan çalıştay

11 Aralık 2017

İki yıl önce tiyatronun sorunlarını birlikte çözmek ve daha fazla insan ile buluşmak amacıyla Kadıköy Tiyatrolar Platformu çatısı altında bir araya gelen oyuncular, kendi iç yapılarını ve işleyişlerini güçlendirmek ve sanatseverlerin beklentilerine daha fazla katkı sağlamak için çalıştay düzenledi.

Kadıköy Tiyatroları Platformu, 4 Aralık’ta gerçekleştirdiği çalıştay ile yapısını, yönetim şeklini ve üretim kabiliyetini güçlendirmek yolunda önemli bir adım daha attı. Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölyesi’nde (TAK) gerçekleşen çalıştayda platformun kendi iç yapısını ve işleyişini güçlendirmenin, kültür sanat politikalarının pozitif gelişimi için üretim gücünü arttırmanın, etkin projeler yaratarak sanatseverlerin beklentilerine daha fazla katkı sağlamanın yollarını arandı.

Kadıköy Tiyatroları Platformu adına yapılan açıklamada “Açığa çıkan sinerjisiyle, başta Kadıköylüler olmak üzere tüm sanatseverleri heyecanlandıran çalıştay, yeni oluşumlar ve projeleri hayata geçirebilmek için Kadıköy Tiyatroları Platformu’nu daha da güçlendirdi.” denildi. Platform; çalıştayın sonuç bildirgesini ilerleyen günlerde açıklayacak.

25 toplulukla yola çıkan Kadıköy Tiyatroları Platformu 60’ın üzerinde tiyatro grubunu bünyesinde buluşturdu. Kadıköy Belediyesi işbirliği ile önemli projeleri hayata geçiren platform, geçtiğimiz aylarda “Benim Komşum Tiyatro” ile Kadıköy’deki 15 mahallede tiyatro atölyeleri gerçekleştirmiş, mahalleliyi tiyatro ile buluşturmuştu. Dünya Tiyatrolar Günü’nü şenlikle kutlayan platform yeni sezonu da şenlikle açmış 5 gün boyunca Kadıköy’ün 16 sahnesinde 24 oyun sahnelemişti.

Kadıköy’de yerleşik bir sahnesi olan veya sahnesi olmasa da oyunlarını ağırlıklı olarak Kadıköy seyircisiyle buluşturan tiyatro gruplarının kurduğu Kadıköy Tiyatroları Platformu hızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.