kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kadıköy’de yeni bir gösteri merkezi: Taşra Kabare

30 Eylül 2016

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün 2015 yılında kurdukları ve arabesk-pop-caz-alaturka bir yapılanmaya sahip kültür sanat yapım merkezi Taşra Kabare, Kadıköy’de kendi mekânına kavuşuyor. 1 Ekim Cumartesi günü açılacak iki katlı mekânın Kabare Katı200 kişiyi ağırlayacak bir yemek ve sanat buluşma noktası olacak, Sofa Katı ise 120 kişilik alanı ile tiyatro oyunlarını ve performansları ağırlayacak.

Taşra Kabare, Ekim ayı boyunca 1’i yeni olmak üzere Taşra Kabare yapımı iki oyuna ve Sema Moritz‘den Melis Sökmen‘e, Eski Bando‘dan Nilipek‘e pek çok ismin konserine de ev sahipliği yapacak.

Kabare Katı’nda yemek ve müzik buluşuyor

Kabare Katı, Alman ve Türk mutfağından özel tatlar içeren menüsüyle Kadıköy yemek kültürüne alternatif olurken, akustik konserlere ve kabare gösterilerine ev sahipliği yapacak kabare sahnesiyle de eğlence dünyasına yeni bir soluk getirecek.

Kabare Katı’nın sahnesi haftanın çeşitli günleri akustik ve canlı konserlere, kabare gösterilerine ve alternatif performanslara ev sahipliği yapacak. İstanbul müzik sahnesini şekillendirecek konser programıyla müzik tutkunlarını kendine çekecek olan Kabare Sahne, Taşra Kabare üretimi gösterileriyle eğlence anlayışınıza renk katacak.

Tiyatrodan sinemaya, partilerden performanslara: Sofa Katı

Taşra Kabare üretimi pek çok oyunun sahneleneceği Sofa Katı ayrıca kapılarını başka tiyatro gruplarına da açarak İstanbul’un sahne sıkıntısına bir alternatif çözüm olmayı hedefliyor. Sofa Katı’nda, sezon boyunca tiyatro oyunlarından film gösterimlerine, özel partilerden performanslara pek çok kültür, sanat ve eğlence etkinliği gerçekleşecek.