kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kadın Oyunları Festivali başlıyor

14 Şubat 2022

Atölye Kültür Sanat tarafından geçtiğimiz yıl dört şehirde ilk defa düzenlenen Kadın Oyunları Festivali, bu yıl 15 Şubat – 27 Mart 2022 tarihleri arasında Ankara, Konyaaltı, Bandırma ve Ayvalık‘ta gerçekleşecek.

Toplam 8 oyun ile 19 gösterim yapılacak festivalde her kent için farklı programlar oluşturuldu. Pandemi şartlarında değişiklik olması hâlinde Avrupa gösterimleri de festival programına dâhil edilecek.


İlk olarak 15-19 Şubat tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ankara‘da başlayacak olan festival, 23 – 26 Şubat 2022 tarihleri arasında Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Konyaaltı‘nda, 1 – 6 Mart 2022 tarihleri arasında Bandırma Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bandırma‘da ve son olarak geçen yıl olduğu gibi 23 – 27 Mart 2022 tarihleri arasında ise Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ayvalık‘ta final yapacak.

15 – 16 Ekim 2021 tarihlerinde İzmir’de festival final etkinliği olan ve dünyanın dört bir yanından kadın aktivistlerin katılımıyla Uluslararası Kadın Sempozyumu‘nu düzenleyen festival komitesi, bu sempozyumu her yıl festivalin final etkinliği olarak gerçekleştirecek. Öte yandan bu yıl da festival programında kadınlara yönelik sorunları ve çözüm yollarını derinlemesine irdeleyen söyleşi ve panellere yine yer verilecek.