kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kare Art Gallery Özdemir Altan’ın solo sergisine ev sahipliği yapıyor

14 Kasım 2017

Kare Art Gallery, 14 Kasım – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Özdemir Altan’ın son dönem çalışmalarını içeren “Soyağaçları 2016-2017” adlı solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı yaptığı eserlerde değişik doku, strüktür eleman, malzeme, sanat görüşü, ışık vb. aykırılığın rastlantısal olarak bir araya gelmesiyle oluşan sanat anlayışını benimsiyor. 1988’den bu yana gitgide netleşen bir düşünce ile sanatsal espasın birbirinden farklı kavram, köken, yapı ve mantıkların birleşmesiyle oluştuğunu uç noktada kanıtlamak amacıyla rastlantısal buluşma yöntemini geliştiren sanatçı, bu görüşünü daha radikal bir davranışla uygulamak amacıyla kent haritalarının ilçe ve mahallelerini birbirinden habersiz olarak çeşitli kişilere uygulatıyor.

Soyağaçları, Altan’ın anne tarafının soyağaçlarından esinlenilerek 1989’da doğmuş olan sekizinci dönemidir. Sergide sanatçının Soyağaçları serisine ait son dönem eserleri sanatseverler ile buluşuyor.