kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Karşı Sanat Çalışmaları’nda “Dört Göz / Fotoğraflı Çizgili Geziler”

16 Mart 2017

Karşı Sanat Çalışmaları, 10 Mart – 8 Nisan 2017 tarihleri arasında, İsviçreli Linda Herzog’un fotoğrafları ve Türkiyeli Tan Cemal Genç’in çizgilerini bir araya getiren “Dört Göz” adlı ortak sergiye ev sahipliği yapıyor.

İki sanatçının ortak noktaları düşünme biçimleri. Farklı hayat gerçeklerine, bakış açılarına ve ifade biçimlerine ışık tutmaya çalışan bu sergide, ikili arasındaki bağlantı, fotoğraf ve çizimlerdeki hikayeler oluyor. Farklı disiplinlerden olmalarına rağmen, bakış açıları şaşırtıcı biçimde birbirleriyle yazışıyor. Genç’in kalemiyle kağıda döktüğü hayal gücü ve izlenimler, Herzog’ta bir yolcu olarak kameraya yansıyor. İkili, Linda Herzog İstanbul’da yaşarken tanışırlar. Beraber şehir turlarına çıkarlar. Herzog, yaklaşık üç yıllık Türkiye gezilerinden sonra “Mihriban” isimli fotoğraf kitabını çıkarır. Fotoğraflı yolculuklarına Berlin ve Paris’te devam ederler.