kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Karşı Sanat Çalışmaları’nda yeni sergi: ‘Noise of Our Time’

29 Mart 2022

Karşı Sanat Çalışmaları, 24 Mart – 4 Nisan 2022 tarihleri arasında Guido Schulz‘un ‘Noise of Our Time’ başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Metropolün melankolisi, içe dönük taşra hayatı, gecenin cazibesi, günün intikamı, neon ışıklarının görkemi, katı geometri sonsuzluktaki sığınak ve buluşma yerlerinin, insanlar arasındaki yalnızlığın, geçiciliğin güzelliği. İlk görüşte göze çarpmayan olaylar Guido Schulz’un görüş alanına giriyor ve sanatçı çektiği fotoğraflar aracılığıyla onu kendisinden uzak tutuyor ve kendini hayatta önemsiz görünen diğer şeylere adayabiliyor.

Guido Schulz, Neustadt an der Weinstrasse’de doğdu, ardından gazetecilik okumak için Münih’e taşındı. 1986’da BMG Records ile çalışmaya başladı. 1994’te Berlin’e taşınarak kendi plak şirketi No Limits’i kurdu. 2019’da profesyonel olarak sergilere katılmaya başlayan Schulz; Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Stuttgart ve Kassel’de gerçekleşen sergilerinin yanı sıra “Heaven and Hell”, “Sound and Fury” ve “Noise In Our Time” başlıklı üç kitap yayınladı. Çalışmalarına Berlin’de devam etmektedir.