kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

KAYGI, dünya prömiyerini Berlin’de yapıyor

8 Şubat 2017

En Heyecanlı Yeri’nin yaratıcısı Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi KAYGI, dünya prömiyerini bu yıl 9 – 19 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen 67. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde yapıyor. Festivalde bu yıl Türkiye’den seçilen tek yapım KAYGI.

Unutma-unutturma temalı KAYGI, geçmişini hafızasında arayan bir medya çalışanının öyküsünü anlatıyor. KAYGI ile ilk kez bir psikolojik gerilim filminde başrolü üstlenen Algı Eke’nin yanı sıra filmin oyuncu kadrosunda Özgür Çevik, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, İpek Türktan Kaynak ve Kerem Kupacı da yer alıyor.

İstanbul Film Prodüksiyon’un (IFP) yapımcılığını üstlendiği KAYGI’nın ortak yapımcıları Filmada’nın kurucusu Armağan Lale ve filmin yönetmeni Ceylan Özgün Özçelik.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ilk film yapım desteği alan KAYGI, proje geliştirme aşamasından bu yana; !f Istanbul Sundance Senaryo Lab’e seçildi; New Directors FEST Pitching Forum’da ikincilik ödülü ve İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Anadolu Efes Özel Ödülü’nü kazandı.