kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Köken Ergun, Sharjah Art Foundation Production Programme kazananları arasında

26 Mayıs 2020

Sharjah Art Foundation, Production Programme’ın hibe kazananlarını duyurdu. Her iki yılda bir uluslararası bir açık çağrı ile seçilen 10 sanatçı, önerilen projelerinin gerçekleştirilmesi için toplam 200.000 ABD doları fonu alıyor.

2020 yılı kazananları arasında Türkiye’den Köken Ergun‘un da yer aldığı listedeki diğer isimler Jumana Emil Abboud, Mohamed Abdelkarim, Noor Abuarafeh, Basma al-Sharif, Abdessamad El MontassirMoad Musbahi, Pak Khawateen Painting Club, Philip Rizk ve Subversive Film.

Kazananlar, bu yıl Iftikhar Dadi, Lara Khaldi ve Agustín Pérez Rubio‘dan oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Vakıf ve jüri, küresel pandemiden dolayı sanatçıların ve fon organlarının karşı karşıya kaldığı ekonomik zorluklara yanıt olarak jüri sayısını geçen Mart ayında 10’a çıkardı.

Vakfın temel girişimlerinden biri olan Production Programme, sanatsal uygulamadaki yeniliğin desteklenmesi, risk alma ve denemenin teşvik edilmesi yoluyla MENASA (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya) bölgesinde sanat üretimi olanaklarını genişletmeyi amaçlıyor. Geçmiş hibe döngüleri, bölgedeki ve ötesindeki sanatsal etkinliklerin artmasına önemli katkılar sağlayarak sanatçıların bu destek olmadan başarılması zor olacak bir ölçek ve karmaşıklıkta projeler gerçekleştirmelerini sağladı.