kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

KOLİ Art Space’te yeni sergi: “Dünya Kendisine Benim İçimden Bakıyor”

16 Eylül 2021

KOLİ Art Space, 16 Eylül – 10 Ekim 2021 tarihleri arasında küratörlüğünü Tuba Kocakaya’nın üstlendiği Özge Horasan’ın “Dünya Kendisine Benim İçimden Bakıyor” başlıklı ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, sanatçının tekstil, fotoğraf, toprak ve kağıt gibi farklı medyumlarla ürettiği işleri yer alıyor.

Sergi, Kadıköy Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşecek olan Mahalla Festival kapsamındaki paralel etkinliklerden biri olarak düzenleniyor.

Özge Horasan’ın nedensellik ve bağlantılar üzerinden doğa ile kurduğu ilişki, malzemeyi ve süreci iş üretme pratiğinin merkezine alan bir meditasyon biçimini andırıyor. Biyoloji eğitiminin ardından bitki biyolojisi üzerine master yapan Horasan’ın doğa ile ilişkisi karşılaşmalar, kendiliğindenlik ve doğal malzeme ile uyumlanma içeren açık bir oyun. “Dünya Kendisine Benim İçimden Bakıyor” sergisi sanatçının doğaya olan hayranlığının bir dışavurumu gibi, titiz, derinlikli ve hassas. Yaşamın büyüsünü yüceltirken, kendi içgüdülerinin sesini dinleyerek kadın olmanın verdiği üretkenliği kutluyor.