kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

 “Köprüde Buluşma: Diziler” atölyesine başvurular başladı

1 Şubat 2021

Köprüde Buluşmalar tarafından Anadolu Efes‘in desteği ve TRT‘nin katkılarıyla ile Türkiye’den geliştirme aşamasındaki dizilerin üretim ve uluslararası ortak yapım potansiyellerini geliştirmek amacı ile düzenlenen “Diziler”, bu yıl 7 – 9 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

“Köprüde Buluşma: Diziler” atölyesine seçilen yazar, yönetmen ve yapımcılar uluslararası sinema ve televizyon profesyonelleri (yapımcılar, dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, TV kanal temsilcileri) ile birebir toplantılar yapacak. Diziler seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Belgesel, tematik (korku, fantastik), çocuk ve komedi dizileri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrıya her formattan dizi projesi ile başvuru yapabiliyor. Başvurular için son gün 17 Şubat 2021.

Köprüde Buluşma: Diziler’de Neler Oldu?

2020 yılında “Köprüde Buluşmalar: Diziler” atölyelerine katılan Hakan Bıçakçı, Ramin Matin ve Emine YıldırımGölge Otel projesinin sunumu uluslararası profesyonellere yapıldı. Dizi izleme ve üretim alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte dizilerin dijitale dönüşümü, dijital platformlar ve üretilen içeriklerin yapım hikâyeleri üzerine Türkiye’den ve uluslararası katılımcılarla bir seri Sinema Konuşması düzenlendi.