kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Köprüde Buluşmalar’ın üçüncü Fragman Atölyesi için başvurular başladı

10 Kasım 2021

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Avrupa Birliği finansmanı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle, İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar’ın üçüncü Fragman Atölyesi için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 20 Kasım Cumartesi.

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar, 29 Kasım – 17 Aralık 2021 tarihleri arasında Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı kapsamında post-prodüksiyon aşamasında veya tamamlanmış filmlere yönelik Fragman Atölyelerinin üçüncüsünü gerçekleştiriyor.

Filmlerin izleyiciyle buluştuğu ilk an olan fragmanların bir pazarlama ve tanıtım aracı olarak daha fazla izleyiciye ulaşmadaki önemine dikkat çekmeyi ve uluslararası nitelikteki fragmanların sayısının artmasına katkıda bulunmayı amaçlayan atölyelerin birincisi için seçilecek dört kurgucu, eğitmenler tarafından verilecek eğitimlerin ardından kurgusu tamamlanmış uzun metraj filmlerin fragman tasarımı ve kurgusu üzerine çalışacak. 18 gün sürecek atölyede seçilen dört kurgucu, eğitmenlerle birlikte kurgulanan fragmanları analiz edecek ve filmin pazarlama yolculuğunda nasıl kullanabileceklerini tartışacak.

Grup çalışmaları, birebir çalışmalar ve eğitimleri kapsayan atölyede, kurgucular ve filmlerin yapımcıları deneyimli kurgucu ve pazarlama uzmanı eğitmenlerle çalışacak. Atölye sonunda kurgucular fragman kurgusunun incelikleri hakkında bilgi ve deneyim edinmiş, yapımcılar ise filmlerin pazarlama stratejisini geliştirmiş olacaklar.

Atölyeye kurgucular ve çekimi tamamlanmış, post-prodüksiyon aşamasındaki kurmaca ve belgesel filmleri ile yapımcılar başvuru yapabilir.