kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Körfez Sevilla Film Festivali’nde

1 Kasım 2017

Emre Yeksan’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi Körfez, 3-11 Kasım 2017 tarihleri arasında Sevilla Film Festivali’nin Yeni Dalgalar (Las Nuevas Olas) bölümünde gösterilecek. Festivalin temel kimliğini yansıtan Yeni Dalgalar bölümü çağdaş Avrupa sinemasından özgün bakış açısı içeren yeni yetenekleri bir araya getiriyor.

Yakında Başka Sinema dağıtımıyla vizyona girecek olan film, yıllar sonra ailesinin yanına İzmir’e geri dönen 30’lu yaşlarında, yeni boşanmış Selim’in hikâyesini şehri yaşanamaz hale getiren bir çevre felaketi üzerinden anlatıyor. Ulaş Tuna Astepe’nin başrolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Melih Yılmaz, Serpil Gül, Müfit Kayacan, Cem Zeynel Kılıç, Damla Ardal ve Merve Dizdar yer alıyor.

Dünya prömiyerini Eylül ayında Venedik Film Festivali‘nde yapan film, Türkiye prömiyerini yaptığı 24. Uluslararası Adana Film Festivali‘nden Jüri Özel Ödülü’yle döndü. Bu hafta 25. Hamburg Film Festivali’nde ise Almanya prömiyerini yapıyor.