kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kültür-sanat alanında gündem özeti sunan bir e-bülten: “Kültür Gündemi”

18 Mayıs 2021

Ezgi Cemre Er tarafından geliştirilen bir e-bülten projesi olan Kültür Gündemi, kültürün dönüştürücü ve geliştirici gücüne güvenerek; düşünsel süreçlere canlılık katacağını inanıyor.

Vizyonları genişleterek yeni olasılıklar doğuracağı inancından yola çıkan Kültür Gündemi, yerli ve yabancı kaynakları tarayarak haftalık gündem konularını özetleyerek e-posta kutunuza taşıyor. Bülten; sergi, etkinlik, film gösterimi ve düşünce içerikli okuma önerilerini derleyerek bir seçki sunuyor.

Ayrıca, ek olarak yayınlanan “Sanat Piyasası ve Müzayedeler Özel” edisyonu, aylık olarak konuk yazar Sinan Zeyyat Hatipoğlu tarafından hazırlanıyor. Bu özel edisyonda, Türkiye ve dünya müzayedelerine dair bilgiler ve sanat piyasasındaki güncel gelişmeler yer alıyor ve yorumlanıyor.

Kültür Gündemi’nin derlediği haberler, yerli, ulusal ve uluslararası 150’nin üzerinde kaynaktan seçiliyor. Özellikle Türkiye’de çevirisi yapılmamış uluslararası gelişmeler, Türkçe olarak okuyucuya sunuluyor.

Öncelikli olarak yaratıcı sektör ve kültür-sanat emekçilerinin güncel gelişmelerine kolay erişimini hedefleyen Kültür Gündemi, aynı zamanda ilgi duyan herkese açık bir kaynak olarak işlev görüyor. Gelecekte “Sanat Piyasası ve Müzayedeler Özel” gibi farklı edisyonlara yer verilmesi Kültür Gündemi’nin hedefleri arasında yer alıyor.