kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kültür sektörünün iş modelleri masaya yatırılıyor

14 Mart 2017

Trans Europe Halles ve The Creative Plot tarafından düzenlenen uluslararası etkinlik Creative Lenses Forum, 15-16 Mart 2017 tarihlerinde İsveç’in Lund kentinde gerçekleştiriliyor. Etkinlik; sanat ve kültür sektörlerindeki iş modellerini yeniden düşünmeyi amaçlıyor.

Çeşitli atölyeler ve pratik aktiviteler, yöneticiler, girişimciler, sanatçılar, iş eğitmenleri, fon destekçileri ve araştırmacılar, bilgi ve deneyimlerini paylaşmak için bu etkinlikte bir araya geliyor. İki günlük etkinlik boyunca, 15’ten fazla konuşmacı ve atölye liderleri, “Başarılı kültürel organizasyonlar nasıl faaliyete başlar ve bir iş modeli oluşturur?”, “Kültür sektörünün karşılaştığı temel zorluklar nelerdir ve bu zorluklara nasıl bir yaklaşım gösterilebilir?”, “Başarılı organizasyonlar nasıl seyirci ile bir araya gelir ve birlikte çalışır?” gibi kültür sektöründeki örgütsel gelişim ile ilgili çeşitli başlıklara değinecek.