kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kültür ve Sanat Disiplinleri Sertifika Programı ikinci dönem kayıtları başladı

6 Aralık 2021

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM), Artkolik ve İyilik İçin Sanat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen Kültür ve Sanat Disiplinleri Sertifika Programı için ikinci dönem kayıtları başladı.

Kültür-sanat alanında uluslararası normlara uygun içeriklerle, öncü isimlerin katıldığı sertifika programında bu yıl Buket Şakarcan, Feride Çelik, Emre Erbirer, Saliha Yavuz gibi gibi alanında profesyonel olan isimler eğitmen olarak yer alıyor.

Türkiye’deki sanat ve kültür disiplinlerinin yaratıcı süreçlerinde nasıl geliştiği ve profesyonel alanda katılımcıları güncel sanat pratikleri üzerinde birleştirmeyi amaçlayan program, vizyoner bir anlayışta izleyicilerin hem sektörel hem de akademik bilgi birikimlerini geliştirmeyi hedefliyor. Bu birikimler sanatın ışığında aktarılırken aynı zamanda katılımcıların ağ kurmaları da hedefleniyor.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin akademik bakış açısı ile birlikte alanındaki öncü profesyonellerin eğitimci olarak yer almasının planlandığı ve 7 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan programın katılımcılara sanat tarihi, sanat pazarlaması ve iletişim, sanat kültür yönetimi ve kurumları, sanat ve farklı disiplinler başlıklarında eğitim verilmesi amaçlanıyor. Katılımcılara sertifika programında yer alan 4 modüle aynı anda katılma ve ya istediği modülü seçme hakkı sunuluyor.