kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kumbaracı50’den “Duvarda İzin Olsun” çağrısı

12 Ekim 2020

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle Mart ayından beri kapalı olan ve oyunlarını sahneleyemeyen Kumbaracı50, Kasım ayı itibarıyla sahnesini tüm tedbirleri alarak kısıtlı olarak açacak.

Bu süreçte maddi kayıplar nedeniyle kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalan sahne, oyunlarını oynamaya devam etmek ve mevcut ihtiyaçlarını karşılama hedefiyle “Duvarda İzin Olsun” sloganıyla fonlanma kampanyası başlattı. Fonlanma projesi ile sahnenin kapanmaması hedefleniyor

Verilecek destekler kampanyaya özel tasarlanan panoda parmak izine dönüşürken Kumbaracı50’den yapılan açıklamada “Duvara bırakacağınız parmak izi hem bizlere güç verecek, hem de Beyoğlu’nda faaliyet hâlindeki en eski ikinci tiyatro olan Kumbaracı50’nin bu krizi atlatmasını sağlayacak.” ifadeleri yer alıyor.

Başlatılan fonlanma projesi ile Kumbaracı50, destek olmak isteyenler için farklı seçenekler sunuyor. Belirlenen miktarlar doğrultusunda destek olabilecek olan kişileri ise bazı hediyeler bekliyor. Başlatılan bu fonlama hareketi ile sahnenin mevcut ihtiyaçlarını karşılaması hedefleniyor.