kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Kundura Sinema’nın yeni sezon programı başlıyor

13 Kasım 2020

Farklı dönemlere ve coğrafyalara ait, sinema tarihinin unutulmaz eserlerini hazırladığı özel seçkiler ile izleyicileri ile buluşturan Kundura Sinema, açık hava gösterimlerinin sona ermesiyle 2020 Kasım ve Aralık ayı programında sinema tarihinin önemli edebiyat uyarlamalarına yer veriyor.

Boris Pasternak’ın romanından uyarlanan, Hollywood klasiklerinin değişilmez filmi, Dr. Zhivago (Dr. Jivago) ile Hans Christian Andersen’in  peri masallarından esinlenerek yazılan ve bir İngiliz klasiği olarak sinema tarihinde önemli yer tutup, en iyi dans filmleri listesinde de başı çeken Red Shoes (Kırmızı Papuçlar) Kundura Sinema’nın Kasım ve Aralık ayında konuğu oluyor. Edebiyat ile filmleri buluşturan sonbahar seçkisinde çocuklara ve ailelerine özel, Fransız yazar Gilles Paris’in romanından uyarlanan Ma Vie de Courgette (Kabakçığın Hayatı) Kundura Sinema’nın büyülü atmosferinde izleyicilerini bekliyor.

Beykoz Kundura’nın fabrika olarak faaliyet gösterdiği zamanlarda tüm enerjisini üreten ve kalbi olarak anılan kazan dairesinin yenilenmesi ile sinema severlerle buluşan Kundura Sinema’da, COVID-19 önlemleri çerçevesinde %35 doluluk oranı ile izleyici kabul ediliyor. Yeşil ve ferah bir bahçeye açılan kapalı sinema salonu daimi olarak dışarıdan temiz hava sirkülasyonu sağlayan özel havalandırma sistemi ile güvenli bir sinema deneyimi izleyicilere sunuyor.

Hayat Eve Sığar aplikasyonu içerisinden temin edilen, HES kodu sorgulaması ile sağlık durumu kontrolü yapılmış ve onaylanmış izleyicileri kapalı salonuna kabul edecek Kundura Sinema, güvenli atmosferinde ziyaretçilerini kültür ve sanatla buluşturmaya devam ediyor