kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

L. Bekata Özdikmen, Yeni Barış Logosu yarışmasını kazandı

21 Temmuz 2017

Schirn Kunsthalle Frankfurt’un düzenlediği, barış temalı uluslararası logo yarışmasının galibi tasarımcı L. Bekata Özdikmen ve Paul Müller oldu.

Schirn Kunsthalle Frankfurt Galerisi, düzenlemekte olduğu barış temalı sergiye paralel olarak uluslararası katılıma açık bir logo tasarım yarışması düzenledi. Barışın dinamiklerinin günümüzde oldukça değişmesi ve barışın sürdürülebilirliği konularından esinle barış ile ilgili yeni bir logo fikrini odağına alan yarışmaya tüm dünyadan 600 eser katıldı.

Marina Abramović, (Sanatçı) Bri+a Thie (Sanatçı) Konstanin Grcic (Tasarımcı), Eike König (Tasarımcı), Tilmann Röder’den (Max Planck, Uluslararası Barış Vakfı Müdürü) oluşan seçici kurul, yarışmanın sonucunda, 600 eser arasından iki çalışmayı ödüle layık gördü. Türk tasarımcı L. Bekata Özdikmen ile Alman tasarımcı Paul Müller tasarladıkları logoları; yalınlık, evrensellik ve kolay üretilebilirlik kriterleri doğrultusunda birinci seçildiler.

L. Bekata Özdikmen ve Paul Müller’in birbirinden bağımsız olarak yaptığı aynı mavi daire tasarımı berrak, temiz, bütüncül ve kollektif bir dünyayı temsil ediyor.