kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Lale Kart Askıda Ne Var’a katıldı

17 Mayıs 2017

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, öğrencilerin kültür sanata erişimini arttırmak ve kolaylaştırmak için bu yıldan itibaren gerçekleştirdiği Kültür Sanat Kart ve İstanbul Film Festivali kapsamında başlattığı Hafta İçi Gündüz Seansları Hamiliği gibi projelere bir yenisini daha ekledi.

2012’den beri üniversite öğrencilerine yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, yurtdışı stajı gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan sosyal girişim Askıda Ne Var ile İKSV’nin bu yıl 15. yaşını kutlayan üyelik programı Lale Kart işbirliği yaptı. Dileyen herkesin askıya bir Lale Kart bırakabileceği bu projeyle öğrencilerin kültür sanata erişiminin artırılması hedefleniyor. İKSV, ayrıca bu işbirliğinin, henüz Askıda Ne Var ile tanışmamış ya da bünyesinde yer almamış farklı kültür-sanat kurumları için de öncü olacağını temenni ediyor.

 

Askıda Ne Var, devlet üniversitelerinde okuyan ya da özel üniversitelerde %100 burs ile eğitimini sürdüren öğrencilere ulaşıyor. Lale Kart, Askıda Ne Var’a Mavi Lale ve Sarı Lale ile dahil oldu. Lale Kart üyelerinden projeye katılmak isteyenler 50 TL ile bir Mavi Lale ya da 150 TL ile bir Sarı Lale’yi askıya bırakıyor. Askıya bırakılan Lale Kart’lar, rastgele bir şekilde belirlenen öğrencilere ulaştırılıyor.