kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Londra Mimarlık Festivali kapsamında konuşma: “Mimarlar medyayı, medya mimarları seviyor. Peki geçinebiliyorlar mı?”

16 Haziran 2020

Dünyanın en önemli mimarlık etkinliklerinden olan Londra Mimarlık Festivali bu yıl 1 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında çevrimiçi etkinlikler, bina turları ve farklı dijital araçları kapsayan zengin etkinlik programı ile “LDF Digital” olarak gerçekleşiyor.

Festival kapsamında çalışmalarını İstanbul ve Londra’da sürdüren Anylab Deneysel Stüdyo tarafından 17 Haziran Çarşamba günü “Mimarlar medyayı, medya mimarları seviyor. Peki geçinebiliyorlar mı?” başlıklı bir panel düzenleniyor.

Londra Mimarlık Festivali’nin bu yılki teması “güç” kavramına referansla mimarlık ve medya ilişkisi üzerinden bir tartışma gerçekleşecek. Bu çevrimiçi etkinlikte konuşmacılar kendi bakış açıları ve disiplinlerinden “medya” kavramını nasıl tanımladıklarını; mimarlık bağlamında medyayı sadece bir araç mı, yoksa bir diyalog ve tartışma yaratan bir platform olarak mı gördüklerini paylaşacaklar.

17 Haziran Salı günü Türkiye saati ile 20:00’da gerçekleşecek etkinlikte; Sam Jacob Studio Kurucusu, UIC ve Yale Mimarlık bölümlerinde öğretim üyesi, mimar Sam Jacob; Unscene Architecture Kurucu Ortağı, Architectural Association Public Programlar Koordinatörü ve 2021 Venedik Mimarlık Bienali İngiltere Pavyonu Küratörü, mimar Manijeh Verghese; fotoğrafçı, film yapımcısı ve Clickclickjim kurucusu Jim Stephenson, “Bricks and Mortals” kitabının yazarı, New Architecture Writers direktörlerinden, Architecture Review editörü Tom Wilkinson; Design Haus Liberty kurucusu, Vivahouse kurucu ortağı, mimar Dara Huang ve mimari iletişim uzmanı, ACAN koordinatörü ve Negroni Talks organizatörü Bobby Jewell; podcast sunucusu ve Anylab kurucusu, mimar Nurgül Yardım’ın moderatörlüğünde bir araya gelecek.