kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

M2 Film Lab Senaryo Geliştirme Atölyesi projeleri belirlendi

4 Ağustos 2021

M2 Film Lab tarafından Film Independent Global Media Makers desteğiyle gerçekleştirilecek M2 Senaryo Geliştirme Atölyesi’ne katılmaya hak kazanan 5 kurmaca film projesi belirlendi. Bu yıl ilk defa düzenlenen etkinliğe 57 ilk veya ikinci film projesi başvurdu. Seçilen projeler Annemin Cadıları (Safiye Şensoy), Aşk Hakkında Bildikleri Her Şey (Melik Kuru), Balık Kırgını (Deniz Yeşilgün), Gülizar (Belkıs Bayrak), Salyangozlar (Gülten Taranç).

Atölye 20 – 22 Ağustos 2021 ve 16-17 Ekim 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak iki oturumda gerçekleştirilecek. Seçilen beş proje ekibi, atölye süresince Film Independent’ın senaryo ve yönetmenlik atölyeleri mentoru Ruth Atkinson, Prague Film School’dan Neal Dhand ve senarist yönetmen Ali Vatansever’le grup ve birebir olarak yoğun bir senaryo çalışması gerçekleştirecek. Projelerine özel yapım stratejisi geliştirmek için yapımcı Selin Vatansever ile birebir çalışacak ve birçok yerli ve yabancı sektör konuğunun katılımı ve vaka çalışmalarıyla film yapımı ve pazarlama üzerine yoğunlaşacaklar.