kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Maddenin Halleri 4 sergisi 27 Eylül’de başlıyor

23 Eylül 2016

ARMAGGAN Art & Design Gallery tarafından düzenlenen “Maddenin Halleri” sergi serisinin 4. edisyonu bu yıl 27 Eylül – 4 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. 10 Karaköy A Morgans‘ta düzenlecek sergi, genç sanatçı ve tasarımcıları destekleme misyonunu üstleniyor.

Maddenin Halleri serisi, daha önce bir araya gelmemiş ve birlikte bir şey üretmemiş sanatçı ve tasarımcıların eşleşmeleri sonucu ortaya çıkan eserlerin üretimine olanak sağlıyor. Sanatçı ve tasarımcıların üretecekleri ortak eser/ürün için herhangi bir sınırlama yapılmıyor, son aşamaya dek partnerlerin birlikte nasıl bir projeye imza atacağı bilinmiyor.

18 ekibin üretimlerinin yanı sıra 6 bireysel projenin de yer alacağı Maddenin Halleri 4 sergisinin küratörlüğünü, aynı zamanda galerinin yöneticisi olan Şanel Şan Sevinç üstleniyor.

Sergide Aysun Bozuklu, İrem Çamlıca, Neşe Çoğal, Meral Değer gibi ARMAGGAN Art & Design Gallery sanatçılarının yanı sıra Cem Lokmanhekim, Ayşe Deniz Yeğin, Kunter Şekercioğlu, Melis Alphan, Melis Ağazat, Selda Okutan, Studio RadBad ve Giray Sepin gibi tasarımcılar bulunuyor. Disiplinlerarası eserlerin bir araya geleceği sergide ilham ve yaratıcılık teması ele alınacak.